Medilife Hasta Hikayeleri - Ghassan MASRİ

26.09.20183 yaşında erkek hastamız bize sık sık uyuklama, uyku hali ve kusma şikayetleri ile başvurdu. Yapılan tetkiklerde hastamızda serebral bölgede (beyincik bölgesi) tümör saptandı ve tümörün beyinde sıvı akışını bozması sonucu beyinde hidrosefali dediğimiz duruma yol açması nedeniyle hızlı bir şekilde operasyon planlandı.
Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümünden Op. Dr. Uğur ÖZKAN tarafından vakit kaybetmeden opere edildi ve yapılan operasyon sonucunda serebral bölgedeki tümör tama yakın olarak temizlendi. Ardından hastamıza beyin sıvısının akışını kontrol etmek için geçici olarak şant sistemi yerleştirildi.Operasyon sonrası yoğun bakım takibinde hastamızın stabil seyretmesi ve yapılan kontrollerde kanama saptanmaması üzerine servis takibine alınan Ghassan, yaklaşık 4 günlük takip sonrası hiçbir nörolojik fonksiyon kaybı olmadan taburcu edildi.Op. Dr. Uğur ÖZKAN
Beyin ve Sinir Cerrahisi
Medilife Bağcılar Hastanesi

Sayfamızı beğenerek güncel haber ve duyurularımızı, doktorlarımızın sağlık tavsiyelerini Facebook duvarımızdan kolaylıkla takip edebilirsiniz.