MİKROBİYOLOJİ LABORATUVARI

Laboratuvarlarımız, ulusal ve uluslararası alanda kabul görmüş kalite kontrol sistemleri ile uyumlu biçimde çalışmaktadır.  

Mikroorganizma adı verilen ve birçoğu sadece mikroskop vasıtası ile görülebilen küçük canlıları inceleyen bilim dalı Mikrobiyolojidir. Bu mikroorganizmaların birçoğu, insanlarda hastalıklara neden olmaktadır. Çeşitli bakteriler, virüsler, mantarlar, parazitler çeşitli rahatsızlıklara neden olmaktadır. Klinik Laboratuvarımızın bir birimi olan Mikrobiyoloji Laboratuvarımızda bu mikroorganizmalar incelenip raporlanarak; kişilerde oluşan hastalıkların sebepleri saptanabilmektedir.

Acil gelen hastalarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde laboratuvarımız 7 gün 24 saat hizmet vermektedir. Laboratuvarımızda, hekimlerimizin yapılmasını talep ettiği tetkik istekleri hastane otomasyonu üzerinden gerçekleştirilmektedir ve dijital olarak hasta kayıtlarında tutulmaktadır.

Hastalarımız, laboratuvar sonuçlarını kendilerine verilen sonuç kartlarındaki bilgileri de kullanarak web sitemiz üzerinden görebilmektedirler.

http://online.medilife.com.tr/labsonuc/patient_information.php

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

DAHA FAZLA YÜKLE