Sağlıkta şiddeti kınıyoruz!

Üroloji doktorumuz Hasan CABBAR, dün görevli olduğu hastanemizdeki mesaisinden sonra takip edilerek vahşi bir saldırıya uğramıştır.
Saldırı sonrası ağır yaralı vaziyette en yakın hastaneye kaldırılan doktorumuzda kafa travması, subdural hematom, burun ve dirsek kırığı gibi ağır yaralanmalar mevcuttur.

Sağlıkta şiddet yasası gereği faillerin hukukun önüne çıkartılması en büyük beklentimizdir.

26 Şubat 2019 akşamı saldırıya uğrayan doktorumuz Hasan CABBAR ile ilgili, bazı televizyon yayını ve gazete haberlerinde verilen yanlış bilgiler üzerine açıklama yapma gereği duyulmuştur.

ZORUNLU AÇIKLAMA!

Medilife Çapa Hastanesi’nde görevli Üroloji Uzmanı Dr.Hasan CABBAR, 26 Şubat 2019 günü hastanedeki görevi sonrası kendisini dışarda takip eden hasta yakını tarafından vahşi bir saldırıya uğramıştır.

Saldırı hakkında bazı televizyon yayını ve gazete haberlerinde bazı yanlış bilgiler yer almıştır.

Hastamız, ameliyat için hekime değil, hastaneye 1.150₺ ödemiştir. Bu ameliyat sonrasında ameliyatla ilgisiz ani kalp durması ve onun sonrasında yoğun bakım ve servis takibi, cerrahi müdahale ve diğer tedaviler için; 2 aylık süreçte doktor ve hastane tarafından hiçbir ücret alınmamıştır. Saldırgan, olaydan 1 hafta önce hekimimizden 30-35 bin ₺ şantajla para istemiş ve bunu alamayınca, kendisini ağır şekilde darp etmiştir. Haberlerde yer alan; “yanlış ameliyat” “ödediği parayı geri isteme” gibi ifadeler, tümüyle gerçek dışıdır. Nitekim, darp edilen hekimimizin hastanedeki ifade tutanağında, bu bilgiler yer almaktadır. Haberlerde yer alan bu yanlış tanımlamaların ise, muhtemelen, saldırganın iddiaları olduğunu zannetmekteyiz.

Saldırıya konu olan hastamızın ameliyatı başarılı geçmiş; ancak ameliyat sonrasında, beklenmeyen ve ameliyatı ile ilgisi olmayan başkaca bir sağlık sorunu çıkmış ve hastaya yapılan çok başarılı tıbbi müdahale ile hastamız normal hayati fonksiyonlarına döndürülmüştür. Hastamız 2 ayı aşan bir süre yatarak tedavi almıştır ve hastanemiz tarafından hiçbir ücret talep edilmemiştir.

Sağlıkta şiddet yasası gereği; faillerin hukukun önünde gereken cezayı alması ve sağlıkta şiddet olaylarının son bulması en büyük dileğimizdir.

Not: Hali hazırda, yapılması zorunlu ve yapılacak olan ameliyatlar için; hekimimizin, İstanbul Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yatışı devam etmektedir.

Medilife Sağlık Grubu