Değerli Hasta ve Hasta Yakınlarımız,

Her zaman kaliteli ve güvenilir sağlık hizmeti sunmayı amaçlayan, Medilife Sağlık Grubuna Hoşgeldiniz.

Amacımız sizlere yüksek standartlardaki sağlık hizmetini uzman ellerde son teknolojik imkânlar ile sunmak, tedaviniz süresince rahat etmenizi sağlamaktadır.

 

REFAKATÇİ
Kurum prensibi olarak yatan hastalarımızda enfeksiyon riskini azaltmak için tüm odalarımızda hastalarımıza yalnızca bir kişinin refakat etmesini rica ederiz.

 

RAFEKATÇİ KURALLARI
1- Refakatçi gereksinimine hastanın doktoru tarafından karar verilmektedir.
2- Refakatçi sayısı bir kişiyle sınırlıdır. Birden fazla refakatçinin bulunması gereksiz yere kalabalık oluşturacağı ve hastanenin işleyişini engelleyebileceği için bir refakatçi yeterli bulunmuştur.
3- Refakatçiler hastane kurallarına uymalıdırlar. İhlali halinde, ilgili kişinin refakat durumu kabul edilmeyecektir.
4- Refakatçiler (hekim ve hemşire direktifleri dışında) hastaya yönelik herhangi bir uygulama yapmamalıdır.
5- Refakatçiler hastaneye ait eşya malzemeleri düzenli ve temiz tutmalıdır. Hastane malına zarar veren refakatçi, zararı karşılamak mecburiyetindedir.
6- Refakatçiler ilgili hekim ya da hemşire istemi dışında, hastaların hastane dışına çıkarmayacak veya yatağını değiştirmeyecektir.
7- Refakatçiler hastanede tütün ve alkollü madde kullanamazlar.
8- Refakatçiler hastaya yiyecek-içecek getirmemeli, hekim ya da hemşireye danışmadan hastaya hiçbir yiyecek içecek vermemelidir.
9- Refakatçiler hasta odaları ve koridorlarda yüksek sesle konuşmamalı, çalışanları ve diğer hastaları rahatsız etmemelidir.
10- Refakatçiler hastaları ile ilgili herhangi bir sorun olduğu zaman hemşireye haber vermelidirler.
11- Refakatçilerin; sık sık refakatçi değişikliğine gitmemeleri, değişikliğin zorunlu olması halinde durumu klinik sorumlu hemşiresine bildirmeleri gerekmektedir.

 

ZİYARET SAATLERİ HAKKINDA

Hasta ziyaretleri her gün 10:00-22:00 saatleri arasındadır.
Hasta için enfeksiyon kaynağı olmaması açısından canlı çiçeklerin getirilmemesi önemle rica olunur.
Ziyaretiniz esnasında, kendi hastanızı ve diğer hastaları rahatsız etmemeniz ve sessiz olmanız önemle rica olunur.
Hasta ziyaretlerinde, ziyaretçi kişi sayısının, hastanızın sağlığı açısından önem teşkil ettiğini lütfen dikkate alınız.
Ziyaret saatinizin uzaması, hastanızı yoracağından ziyaretlerinizi kısa tutmanız rica olunur.
Çocuk bünyesinin hassas olduğunu göz önünde bulundurarak, 10 yaşından küçük çocuklarınızı hasta ziyaretine lütfen getirmeyiniz.


ODALARIMIZ

Tüm gereksinmelerinizi karşılayacak şekilde donatılmıştır. Oda içerisinde sizin ve refakatçinizin faydalanabileceği, hemşire çağrı sistemi, duş, tuvalet, minibar, kasa televizyon ve telefon bulunmaktadır.
TV kumandaları hasta yatak başı panelinin yanındadır.
TV sesini diğer hastaları rahatsız etmeyecek şekilde açmaya özen gösteriniz.
Değerli eşyalarınızı odanızda bulunan kasada saklayabilirsiniz.
Havalandırma sistemini, açma-kapama düğmesi üzerinde bulunan kullanma talimatı ile sıcak-soğuk konumuna getirebilirsiniz.
Doğum yapan hastalarımız odalarını süslemek amacıyla oda duvarları kullanmamaları rica olunur.

 

SANTRAL VE İNTERNET

Dış hat görüşmeleriniz için telefonunuzun ‘0’ tuşuna basarak, santralden hat isteyebilir veya telefon bağlanmasını talep edebilirsiniz.
Hastanemizde kablosuz internete ücretsiz bağlanabilirsiniz.

 

YEMEK SERVİSİ HAKKINDA

Hastanemizde yiyeceğiniz yemekler; doktorunuzun önerdiği diyet doğrultusunda Uzman Diyetisyen kontrolünde hazırlanmaktadır.
Yemeğiniz, yemek saatinde, yemeğin sıcaklığını muhafaza eden termo tepsi ile garson eşliğinde sunulacaktır. Refakatçi için de ayrıca yemek servisi yapılmaktadır.
Kafeteryadan, arzu ettiğiniz yiyecek ve içecekleri temin edebilirsiniz.


ÖDEMELER HAKKINDA
Hastanemizde yapılması planlanan tedavi ve bakıma göre belirlenen ücretler; hastalarımızın kabulü sırasında tahsil edilmekte ve uzun süreli yatışlarda da ara tahsilatlar yapılmaktadır.
Bu konudaki ayrıntılar için, Hasta Yatış - Çıkış Birimi’mizden bilgi alabilirsiniz.
Doğum yapan hastalar, doğum belgelerini Tıbbi Sekreterlik Birimi’mizden alabilirler.


HASTANEMİZDE DOĞAN BEBEKLERİMİZ İÇİN

Bebek hemşirelerimiz bebeğinizin bakımını gereken hijyen kurallarına uygun olarak sunacaktır. Emzirme ve anne sütünün faydaları konusunda bebek hemşirelerimiz tarafından bilgilendirileceksiniz.
En özel gününüzün belgesi olan doğum belgenizi almayı unutmayınız.
Kurumumuzda süt sağma makinesi bulunmaktadır. İhtiyaç durumunda bebek hemşiremize ulaşıp makineyi temin edebilirsiniz. Süt çekme işlemi ücretlidir.

 

ÇIKIŞ İŞLEMLERİ

Doktorunuz, hastanemizden taburcu olmanıza karar verdiğinde taburcu bilgilerinizi sorumlu hemşireye iletecek ve çıkış işlemleriniz için, Hasta Yatış - Çıkış Birimi’ne yönlendirileceksiniz.
Sizlere daha iyi hizmet sunabilmemiz için, öneri ve şikayetlerinizi yazabileceğiniz Hasta Memnuniyet Anketi’ni doldurmanızı rica ederiz.
Ayrıca, öneri ve şikayetlerinizi info@medilife.com.tr adresine de iletebilirsiniz.

Geçmiş Olsun Dileklerimizle…