Medilife Sağlık Grubu ‘’Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümünde’’ hasta ya dasağlıklı 0-15 yaş arası tüm çocuklara 7/24 hizmet verilmektedir. ‘’Bebek Dostu’’ olarak grubumuzda, uzman hekimlerimiz  ve sağlık personellerimiz ile hizmet verilmektedir.  Çocuklarınız için özel olarak tasarlanmış ünitelerimizde; yataklı tedavi hizmetleri, bebek odası ve çocuk müşahede servisleri bulunmaktadır. Bebek ve çocukların fiziksel ve mentalgelişim takibi, aşıları, tüm çocuk hastalıklarının teşhis ve tedavileri uzman hekimlerimiz tarafından yapılmaktadır.

 

 

 

 

"Yenidoğan Ünitesi" hastanelerimizde doğum yapmış bebeklere hizmet vermektedir. Bebek dostu ünvanına sahip hastanelerimizde yenidoğan bebekler ilk muayeneleri ve bakımları yapıldıktan hemen sonra en geç 1 saat içinde anne yanına emzirmeye götürülmektedir. Anne sütü alabilmeleri için anne yanında bırakılan bebeklerinbakımları bebek odasında yapılmaktadır. Bebeğin taburcu olacağı gün, anne ve babaya yenidoğan bakımı eğitimi verilmektedir. Ayrıca tüm yenidoğan bebeklerimizden topuktan alınan kan örneğinde metabolik hastalık ve hipotiroidi taramasıyapılır. İşitme testi uygulanır. Yenidoğan bebeklerin annelerine ayrıca emzirmeeğitimleri de verilmektedir.

 

 

 

 

Çocukların yaşamında aşılar çok önemli bir yer tutmaktadır. Özellikle yenidoğan bebeklerin aşı takipleri, hekimlerimizle birlikte ebeveynleri tarafından yapılmaktadır.  Çocukların doğumlarından itibaren olması gereken aşılar ilk ayından itibaren bebeklerin aşı kartına işlenmekte ve ailelerine verilmektedir. Çocukların sadece hasta olduklarında değil sağlıklı oldukları dönemde de koruyucu hekimlik hizmetleri kapsamında takip ve değerlendirmeleri hekimlerimiz tarafından yürütülür.

 

 

 

 

 

 

Çocuk Servislerimizde;

 

 

 

 

Yenidoğan Takibi (0-28 gün)

 

Yenidoğan Tarama Testleri

 

Sağlam Çocuk İzlemi ( 1ay-15yaş)

 

Emzirme Eğitimi

 

Bebek Bakımı Eğitimi

 

Kolikli (gazlı )Bebekle Başetme Teknikleri

 

Ek Besinlerle Beslenme Eğitimi veKarşılaşılan Sorunlarla İlgili Çözüm Önerileri

 

Aşılama Programı ve Bilgilendirme

 

Enfeksiyon Hastalıkları Tanı ve Tedavisi

 

Enürezis (İdrar Kaçırma) Tanı ve Tedavisi

 

Astım Tanı ve Tedavisi

 

Bebek ve Çocukların Gelişimlerinin Takibi.

 

Obesite Tanı ve Tedavisi

 

Anemi (Kansızlık) Tanı ve Tedavisi

 

 

 

 

 

 

Çocukların İzlem Aralıkları Ne Olmalıdır?

 

 

 

 

Hekimbaşka bir öneri getirmemişse;

 

Doğumdan hemen sonra ve 3. ve7.gün

 

Doğumdan 2 hafta sonra

 

İlk 6 ay her ay  (Özellikle aşılarıiçin )

 

9,12,15,18.aylar 3 Ay ara ile

 

24,30,36. aylarında 6 Ay ara ile

 

3 yaştan sonra yılda bir kez (Koruyucuhekimlik)