Yeni Doğan Sünneti
Doğumdan bir gün ile bir hafta sonrası zaman diliminde yapılan sünnete “yenidoğan sünneti” adı verilir.
Sünnet
Bebekler doğduklarında penis başını saran bir sünnet derisi ile doğarlar. Sünnet, bu derinin bir kısmının cerrahi olarak çıkartılarak baş kısmının ortaya çıkarılması işlemidir.
Güncel Taş Hastalıkları Tedavisi
Medilife Beylikdüzü Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Muhittin Çalışkan, Güncel Taş Hastalıkları Tedavisi hakkında bilgi verdi.
Prostat Kanseri
Prostat Kanseri ile ilgili bilinmesi gerekenler
Kadınlarda İdrar Kaçırma Tedavisi
İdrar kaçırma, 30 yaş üzeri kadınların yaklaşık %30 kadarını etkileyen bir hastalıktır. Bu sorun sık görüldüğü için hastalar tarafından normal olarak algılanmaktadır.
VARİKOSEL
Varikosel teşhis ve tedavi yöntemleri
Böbrek Taşlarında Tedavi
İlaç Tedavisi, Üreterorenoskopi, Perkütan Nefrolitotomi (PCNL) Kapalı Böbrek Taşı Ameliyatı
Erkeklerin Korkulu Rüyası Prostat
Medilife Bağcılar Hastanesi'nden Ürolog Osman Nuri AKBULUT, erkeklerin karşılaştığı sağlık sorunlarından prostat kanseri konusunda bilgiler verdi. Prostat büyümesi, kanser olmasa dahi erkeklerin yaşam kalitesini oldukça düşüren bir sağlık sorunudur.
Prostat kanserini erken teşhis ile tedavi etmek mümkün.
45 yaşından sonra erkeklerin PSA tahlili ve üroloji muayenesi yaptırmaları, olası prostat kanseri sorunlarının erken teşhis edilmesini ve tedavi edilebilmesini sağlar.
Mesane Kanseri Belirtileri ve Tedavisi
Mesane kanseri en sık rastlanan kanserlerdendir. Erkeklerde kadınlardan daha sık görülür. Genellikle ileri yaş hastalığı olsa da genç yaşlarda da görülebilir.
Sayfa 1 / 2 (Toplam 11 kayıt)
  1 2