ESWT: Şok Dalga Tedavisi…
ESWT (Ekstracorporeal Shock Wave Therapy) kısaca şok dalga tedavisidir. Vücut dışında oluşturulan güçlü ses dalgalarının çelik başlıklı bir aplikatör vasıtasıyla vücudun istenilen bir bölgesinde odaklanması esasına dayanır, invaziv olmayan bir yöntemdir.
Menisküs Hastalığında Artroskopik Cerrahi
Halk arasında sporcu hastalığı olarak bilinen menisküs, sanılanın aksine erkek ya da kadın, her yaş ve meslek grubunda görülebilen bir diz eklemi rahatsızlığıdır. Ani dönüş, düşme, çömelme, diz bölgesine alınan şiddetli bir darbe ya da belli bir yaşı geçmiş hastalarda dokuların yıpranmasına bağlı olarak menisküs yırtıkları her zaman oluşabiliyor.
Op. Dr. Sinan Üstündağ - Ön Çapraz Bağ Yaralanmaları Tanı ve Tedavisi
Medilife Beylikdüzü Ortopedi Uzmanı Op. Dr. Sinan ÜSTÜNDAĞ “Ön çapraz Bağ Yaralanmaları Tanı ve Tedavisi” konulu makalesini ve uygulamalı görüntüsünü sundu.
Total Diz Protezi ve Total Kalça Protezi
Op. Dr. Fecri Çiftlik, Total Diz Protezi ve Total Kalça Protezi ile ilgili detaylı bilgiler verdi.
Ozon Terapi (Medikal Ozon)
Medikal ozonun iyi bilinen bacterisidal (bakteri öldürücü), fungisidal (mantar öldürücü) ve virostatik (virüs çoğalmasını önleyici) özelliği sebebiyle, enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda ve ayrıca bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır.
Diz protezi nedir? Ne zaman gereklidir?
Diz protezi, ileri dönem kireçlenme (osteoartrit) hastalarında, diğer tedavi seçeneklerinin şikayetlerin giderilmesinde yeterli olmadığı durumlarda düşünülmelidir.
Sayfa 1 / 1 (Toplam 6 kayıt)
  1