Hayata Yeniden Başlamak

25.05.2016

obezite tedavi

Kişinin rahatça hareket edebilmesi  fiziksel olarak kimseye bağlı olmadan yasayabilmesi çok büyük bir şanstır.

Şişmanlık yani obezite kişinin bu şansının elinden alan önlenebilir önemli bir problemdir.

Obezite yasam tarzı değişiklikleri beslenme alışkanlıklarının değiştirilmesiyle önlenebilir bir sorundur ancak bazen bu süreç öyle bir hal alır ki kişinin kilo vermesi için yapması gereken spor ve egzersizleri bir yana bırakın günlük ihtiyaçlarını yardımsız karşılayamayacak duruma gelir kişinin yaşamdan beklentisini sosyal yaşantısını psikolojisini oldukça ciddi bozmaktadır.

Obezite sadece ek hastalıklara neden olan fiziksel bir sorun değildir ayni zamanda kişinin ruhsal  psikolojik ve sosyal hayatını olumsuz etkileyen sağlık sorunudur. Bu nedenle öncelikle önlemek ancak önleyemediğimiz hastaları tedavi etmek gerekmektedir.

tüp mideBu süreçte obezite ameliyatları tüm cerrahi dışı yöntemleri deneyen ama başarılı olamayan hastalarda düşünülmesi gereken etkili ve başarılı bir yöntemdir.

Tüp mide (sleeve gastrektomi) ameliyatı bu yöntemler içinde yer alan, en popüler ve en sık yapılan ameliyatlardan biridir mide hacminin küçültülmesi, iştah hormonunun kesilmesi ile kişinin beslenmesini düzenleyen etkili bir yöntemdir.

Bu konuda kendinize bir şans verin.

Unutmayın ki obezite cerrahisi bir son değil yeni bir başlangıçtır.


Sayfamızı beğenerek güncel haber ve duyurularımızı, doktorlarımızın sağlık tavsiyelerini Facebook duvarımızdan kolaylıkla takip edebilirsiniz.