ESTETİK, PLASTİK VE REK. CERRAHİ UZMANI DOÇ. DR. FATMA BİLGEN ANLATTI.

ESTETİK ALANINDA KÖK HÜCRE UYGULAMALARI

ESTETİK ALANINDA KÖK HÜCRE UYGULAMALARI HAKKINDA BİLGİ İÇİN FORMU DOLDURUN.

KÖK HÜCRE NEDİR?

Kök hücreler, vücudun doku ve organların yapısında bulunan ana hücrelerdir. Estetik amaçlı kullandığımızda özellikle yüz, boyun yada el bölgesindeki yaşlanmaya bağlı oluşmuş kırışıklıkların tedavisinde veya doku hasarının, renk farkının tedavisinde fayda sağlar.

Kök hücreler, yağ dokusunun fazla olduğu karın, basen bölgelerinden alınan yağların özel işlemden geçirilmesiyle elde edilir.

Elde edilen sıvı, hasarlı dediğimiz veya yaşlanmaya bağlı oluşan kırışıklıkların olduğu bölgeye verildiğinde ana hücreler oradaki hücrelere dönüşerek yeni hücre oluşmasını sağlar. Böylece yaşlanmaya veya hasara bağlı etkileri geriye döndürür.

KÖK HÜCRE NASIL ELDE EDİLİR?

Kök hücreler, yağ dokusunun fazla olduğu karın, basen bölgelerinden ufak bir kanül yardımıyla yağ alınır.  Alınan yağlar yaklaşık yarım saat süren özel bir işlemden geçirilerek kök hücreye dönüştürülür. 

Hastanın ağrı durumuna göre genellikle lokal anestezi altında, ameliyathane şartlarında yani steril ortamlarda yapılır. Lokal anestezinden başka sedasyon veya ağrı eşiği düşük hastalar için genel anestezi altında da uygulanabilmektedir.
HASTALAR AYNI GÜN İÇİNDE NORMAL YAŞANTILARINA DÖNEBİLİR.

İŞLEM SONRASI DURUM

Yaklaşık 30 ila 45 dakika süren bir işlem olan kök hücre uygulamasından sonra hastalar aynı gün içinde hastalar taburcu olabilir, sosyal ve iş hayatlarına dönebilirler.  Yapılan işlem sonunda hafif şişlik, morluk dışında belirti görülmez.

Kök hücre işleminden sonra cildin yenilenmesi, kırışıklıkların ortadan kalkması üçüncü ayda başlamakta ve bir yıl kadar devam etmektedir. 

Kök hücreyle birlikte yağ enjeksiyonu uygulanan hastalarda işlem sonrasında direk olarak etkileri görülebilmektedir. Ömür boyu kalıcı bir işlemdir.
SİZE EN YAKIN HASTANEMİZ
Size en yakın hastanelerimizi görmek için lütfen bir bölge seçin.

MEDİLİFE ESTETİK

Yakuplu Mah. Hürriyet Bulv. No: 13, Beylikdüzü, İstanbul

T: +90 (212) 866 80 80