KORONER BT ANJİYO İLE KALP SAĞLIĞINIZDAN 10 SANİYEDE EMİN OLABİLİRSİNİZ.

Koroner BT Anjiyo ile Kalp Sağlığınızdan 10 Saniyede Emin Olabilirsiniz.

Kalp rahatsızlıkları ülkemizde en sık görülen sağlık sorunlarındandır. Kalp ve koroner damarlarda meydana gelebilecek hastalıklar bilgisayarlı tomografi (BT) ile birkaç saniyede değerlendirilebilmektedir.

Kalp sağlığından şüphe duyulan, efor testi, ekokardiyografi sonuçlarında sorun bulunan veya kalp sağlığını kontrol ettirmek; ama klasik anjiyo yöntemini yaptırmak istemeyen hastaların tercihi “Koroner BT Anjiyo” oluyor. Halk arasında “10 saniyede kalp anjiyosu” veya “kansız anjiyo” olarak bilinen yöntem ile kalp damarlarının 3 boyutlu görüntüsü alınabiliyor. Hasta için oldukça zahmetsiz olan yöntemde, damarlarda genişleme için bir ilaç ve damardan kontrast madde verilerek koroner damarların farklı açılardan görüntüleri alınabilmektedir. Bu işlem için ortalama 10 saniye yeterli oluyor.

Ailesinde kalp ve damar hastalığı hikayesi olan, yüksek tansiyon, obezite, diyabet gibi rahatsızlıklara sahip hastalar için yüksek hızlı BT ile yapılan anjiyo işlemi sayesinde kalp sağlığınızdan emin olmak mümkün. Koroner BT yöntemi ile daha önce kalp ameliyatı (by-pass) geçirmiş, kalpte stenti olan hastaların kontrolü de yapılabilmektedir.