Lazer Epilasyon

Vücutta oluşan istenmeyen kıllanmanın önlenmesinde ve giderilmesinde kullanılır.

Ameliyatsız Zayıflama

Klinigimizdeki zayıflama ünitemizde:

Karın, göbek üstü, bel yanları, bacak, kol ve gıdı bölgesi yağ dokusu ameliyatsız yağ hücrelerinin parçalanması ve vücuttan atılımına imkan veren sistem ile ameliyatsız zayıflama programı uygulanmaktadır. Yine bu uygulama sonrası oluşabilecek şişkinliğin giderilmesi için lenf-drenaj da yapılabilmektedir.

Botox Nedir?

Yüz bölgesinin tamamından boyun bölgesine kadar kırışıklıkları ve çizgileri gidermek için uygulanan ameliyatsız, alternatif bir tıp yöntemidir.

Botox;

Bir bakteriden elde edilen, kasları gevşetmek amacıyla kullanılan ilaçtır. 
Bu madde yüz kaslarına kırışıklıkların olduğu yerlere iğneyle az miktarda verilmektedir. Böylece bu kasın felç olmasına neden olunup o bölgedeki kırışıklıkların giderilmesi sağlanmaktadır. 

Cilt Bakımı ve Peeling Yöntemi – Lazerle Cilt Gençleştirme

Cilt Bakımında; Vitamın B5, VitaminC, Hyalüronik Asit, Vitamin A+E gibi vitaminlerde kullanılabilmektedir. Temizlenmeyen cilt belli bir süre sonra ölü hücrelerle kaplanır. Ciltte biriken ölü hücreler derinin kalınlaşmasına neden olur. Bu sebeple oksijensiz kalan cilt, cansız ve hastalıklı görünür. Bu nedenle cildi oksijenle beslemek, susuz bırakmamak ve düzenli olarak bakım uygulamak gerekmektedir.

Peeling cildi mekanik olarak soyma işlemidir. Cildi yeniler, tazeler, onarır ve cilt sorunlarını çözmeye yönelik hızlı bir tedavi uygular. Peeling ile cilde vitamin ve onarıcı maddeler uygulanır. Uygulamanın cildin alt katmanlarına kadar ulaşması sağlanır. Böylece ciltteki atıkların dışarı kolayca çıkmasına yardımcı olunur. Cildi istenilen sağlıklı görüntüye kısa zamanda kavuşturur.

Lazerle Cilt Gençleştirme; yara izleri, güneş ve yaşlılık lekeleri, kırışıklık problemleri, akne izleri, ameliyat ve travma sonrası oluşan izler lazerle tedavi edilebilmektedir.

Dolgu Maddeleri

Yaşlanma ile birlikte cildin hyalüronik asitiçeriği azalır, cildin su tutma kapasitesi düşer ve cildimizde kırışıklıklarmeydana gelir. Cildimizdeki kırışıklıkları gidermede kullanılan dolgumaddeleri, laboratuar koşullarında üretilen hayvansal hammadde içermeyen, berrak kristal jel görünümlü hyalüronik asitten oluşur. Hacminin 1000 katı kadar su çekme kapasitesine sahiptir. Bu hacim ile dudakların dolgunlaştırılması, çizgilerin, kırışıklıkların doldurulması ve ciltteki çukurların tedavi edilmesi sağlanmaktadır. Cerrahi olmayan basit bir işlemle ciltte gerginliği sağlayan dolgu enjeksiyonları, dudak çevresi ve yüzün alt yarısındaki çizgi ve kırışıklıkları gidermekte kullanılır.
Mezoterapi

Estetik ve tedavi amaçlı olarak doğal bitki özleri ve ilaçlardan hazırlanan karışımların çok ince iğneler ile cilt altına verilmesi işlemidir. Mezoterapi yüz, boyun, dekolte, el sırtı, kol cildine uygulanır. Cilt dolaşımı düzelmesi, cilt beslenmesi ile ciltte esneklik ve gerginliği arttırıp, cilde parlaklık, dolgunluk ve nem sağlayarak cildi canlandırır.

Mezoterapi uygulaması; saç dökülmesi, saçların cansız görünümü, saç kırılması tedavilerinde de uygulanır. Doğal madde ve vitaminlerin ince iğneler ile saç folikülüne uygulanabilmektedir. İşlem sonucunda saç dökülmesi ve kırılmasının azalması hedeflenir. Böylelikle daha canlı ve parlak saç görünümü ortaya çıkması sağlanır.

PRP ile Saç ve Cilt Gençleştirme

PRP, uygulamanın yapılacağı kişinin kendisinden alınan küçük miktardaki kanın özel bir tüpe konularak, santrfüj işlemine tabi tutulduktan sonra bileşenlerine ayrıştırılması ve elde edilen az miktardaki plazmanın yine aynı kişiye enjeksiyon yoluyla geri verilmesini temel alır. Vücudu onaran hücrelerin yoğun olduğu kısımlardan alınarak; ciltte kırışık, çökük, kötü izli alanlara tekrar enjekte edilmesi yöntemidir. Ayrıca saç dökülmesinde kullanılarak zayıflamış saç köklerinin güçlenmesine de yardımcı olur. Bu işlem ile yıpranmış, azalmış saçlarin vecildin yeniden kendini tamir ettiği görülür.

Dermaroller

Dermaroller, bir silindirin üzerindeki,cildin kendisine zarar vermeden, gözenekleri ayırmaya yarayan sac telinden daha ince, çelik iğnelerden oluşan bir düzenektir. Bu yöntem sayesinde derinin altve üst tabakalarına geçici mikroskobik delikler açılmakta, kullanılan kremlerinve serumların etkisiyle derinin hızlı ve yüksek yoğunlukta emilimi sağlanmaktadır. Bu tedavi yöntemiyle vücudun kendini tamir mekanizması uyarılır. Uygulama ile; deri hücrelerinin, cildi sıkılaştıran, yenileyip gençleştiren kolajen ve elastikiyet üretimini arttırmak hedeflenir. Deriye açılan delikleri yara gibi algılayan vücut oraya yolladığı yeni hücrelerle, obölgede iyileşme ve canlanma sağlamaktadır.

Koter Uygulama

Ciltteki siğillerin tedavisinde uygulanır. Elektrik veya yüksek frekanslı radyo dalgaları kullanılarak beyaz ve kahverengi renkteki siğillerin kesilerek tedavisi yapılır.

Ozon Tedavisi

Genç kalmayı sağlamak amacıyla yapılan ’’anti-aging’’ uygulmasıdır. Ozon sayesinde oksijenin dokular tarafından daha iyi kullanımı sağlanır. Bağışıklık sistemi böylece harekete geçirilir. Bunu takiben vücudun kendi anti oksidanlar ve serbest radikallere karşı savaşan diğer hücreleri de aktive olurlar. Yaşlanma nedeniyle uzun süredir yeterince oksijen almayan hücreler ozon tedavisinden sonra artık fonksiyonlarını daha yüksek oranda gerçekleştirebilmektedirler. 

BÖLÜM DOKTORLARIMIZ

DAHA FAZLA YÜKLE