Ramazan Ayına Özel Beslenme Tüyoları
Bir dilim ekmek 25 grama denk geliyor. Hamuru fazla olmayan bir pideden 1-2 boğum yediğinizde bir dilim ekmek yemiş olursunuz. Çok kalın bir pideden ise sadece bir boğum yiyin. Pide beyaz undan yapıldığı için çabucak kana karışır, kan şekerinin hızlı bir şekilde yükselmesine neden olabilir.
Diyabet
Diyabet, vücudunuzda pankreas adlı salgı bezinin yeterli miktarda insülin hormonu üretmemesi ya da ürettiği insulin hormonunun etkili bir şekilde kullanılamaması durumunda gelişen ve ömür boyu süren bir hastalıktır.
Bahar Geldi Ama Sürekli Yorgunum!
Bahar bir anlamda değişim demektir. Bahar mevsimi insanların zihninde hep olumlu olaylarla eşleşmiştir. Baharda birçok birey kendini daha enerjik hissetmektedir, dışarıda geçirilen zaman artmaktadır.
Hoş Geldin Bahar...
Uzun ve soğuk geçen kış günlerinin ardından, renklerin çoğaldığı, yüzümüzü gülümseten bahar, havaların ısınmasıyla ‘’Merhaba’’ dedi. Koyu renkli, kalın kalın giydiğimiz giysilerimiz dolaplarımızdan kalkarak, yerini incecik rengârenk giysilere bırakmaya başladı bile. Haliyle kıyafetlerin arkasına sakladığımız fazla kilolarımız bizi iyice rahatsız eder oldu.
Sayfa 1 / 1 (Toplam 4 kayıt)
  1